EXCLUSIV/ Document/ Cum vrea Gabriel Oprea să scape de DNA în dosarul uciderii politiștului Gigină: Vă rog să mă ajutați!

Fostul vicepremier și ministru de interne, Gabriel Oprea, a transmis vineri dimineață, la ora 09.58, un mesaj pe whatsapp mai multor senatori cerându-le să îl ajute la votul din Senat de săptămâna viitoare în cazul Gigină unde DNA cere avizul Senatului pentru începerea urmăririi penale.

Mai mulți senatori au transmis în exclusivitate pentru FLUX 24 copia mesajului primit pe whatsapp de la senatorul Oprea.

Vă rog să mă ajutați la votul din Senat! Mulțumesc! Gabriel Oprea, se scrie în mesaj.

OPREAPe 31 august, șefa DNA, Laura Codruța Kovesi, a cerut sesizarea Senatului pentru începerea urmăririi penale a lui Gabriel Oprea, fost vicepremier și ministru de Interne, pentru ucidere din culpă în dosarul privind moartea polițistului Bogdan Gigină.

Senatorii juriști au dat miercuri aviz favorabil cererii DNA în cazul senatorului Gabriel Oprea. Au fost opt voturi ‘pentru’ și două ‘împotrivă’.

Hot this week

Topics

Mai mult

    Băsescu cere raționalizarea carburanților: Un plin pe lună

    Fostul preşedinte Traian Băsescu a declarat, duminică, despre criza...

    Războiul din Iran scumpește croazierele

    Din cauza războiului cu Iranul și a creșterii prețurilor...

    Scandalul ouălor cu picioare ale lui Fritz

    Instalațiile decorative amplasate în Piața Unirii au generat un conflict artistic,...

    Fost analist CIA: Războiul din Iran va crea o criză economică fără precedent

    Consecințele economice ale atacului lansat de Statele Unite și...

    Tatăl lui Elon Musk vrea să conducă o colonie de sud-africani în Rusia

    Tatăl lui Elon Musk, Errol, intenționează să organizeze și...

    Inteligența artificială nu a ajutat America in Iran

    Speranțele SUA pentru un război „fără contact” cu Iranul,...

    Articole relationate

    Categorii populare