Ministrul educației din Moldova, agresată de protestatari: AU VRUT SĂ ÎMI IA PALTONUL

Și ministrul Educației  din Republica Moldova, Corina Fusu, a fost agresată  miercuri seară de protestatarii de la Chișinău. S-a întâmplat după patru încercări de a părăsi sediul Legislativului, sub protecția forțelor de ordine, scrie deschide.md.

”Mi-au scos bereta și batista pe care mi-am pus-o pe cap ca să nu mă recunoască. Am încercat de trei ori să ies, iar a patra – mi-au ars câțiva pumni în spate și au încercat să-mi scoată paltonul de pe mine, dar au intervenit polițiștii și m-au luat sub protecția lor”, a declarat ministrul pentru Deschide.MD.

Fusu este membru al Partidului Liberal. al cărui lider Mihai Ghimpu a fost și el agresat miercuri seară. Din PL face parte și primarul Chișinăului, Dorin Chirtoacă.

 

Hot this week

Topics

Mai mult

    Cum obții finanțare fără garanții imobiliare?

    Printr-o serie de reel-uri dedicate antreprenorilor, FNGCIMM explica modul...

    Vučić: Tarifele americane de 35% pentru produsele sârbești s-au redus la 0

    Președintele Serbiei, Aleksandar Vučić, a declarat că, începând de...

    Procurorul Curții Penale Internaționale care a emis un mandat de arestare pentru Putin a fost demis

    Adunarea statelor membre ale Curții Penale Internaționale (CPI) l-a...

    Articole relationate

    Categorii populare