9.9 C
București
sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasămediuMECIUL STEAUA-DINAMO, ÎNTRERUPT DIN CAUZA PETARDELOR ARUNCATE DE SUPORTERII DINAMOVIȘT/ UPDATE: 22.29:...

MECIUL STEAUA-DINAMO, ÎNTRERUPT DIN CAUZA PETARDELOR ARUNCATE DE SUPORTERII DINAMOVIȘT/ UPDATE: 22.29: ECHIPELE S-AU REÎNTORS ÎN TEREN. REPRIZA A DOUA A REÎNCEPUT/ SCOR FINAL: STEAUA-DINAMO:3-1

-

Meciul Dinamo-Steaua a fost întrerupt în secunda 30 a reprizei a doua după ce suporterii dinamoviști au aruncat petarde în dreptul carerului de 16 metri al echipei Steaua. Portarul Stelei, Giedrius Arlauskis, a fost lovit în mână de un obiect aruncat din tribune, potrivit imaginilor de televiziune, iar apoi lituanianul a fugit din zona porții după ce o petardă a explodat alături de el. Arbitrul Balaj a trimis cele două echipe la vestiare după acest incident.

SCOR FINAL: STEAUA-DINAMO 3-1

incidenteÎnceperea meciului a fost amânată și în prima repriză cu 5 minute. În acest moment echipele s-au retras la vestiare. Jucătorul lui Dinamo Marius Niculae și fosta vedetă a echipei din Ștefan cel Mare, Ionel Dânciulescu, au încercat să îi convingă pe suporteri să renunțe la aruncarea de petarde în teren.

UPDATE: 22.29: ECHIPELE S-AU REÎNTORS ÎN TEREN. REPRIZA A DOUA A REÎNCEPUT

MINÎnainte ca arbitrul Cristian Balaj să fluiere startul meciului, suporterii dinamovişti de la PCH au aprins fumigene, torţe şi petarde şi le-au aruncat, unele ajungând pe teren.

UPDATE, 22.43: Steaua a deschis scorul din penalyy în minutul 56. Reacția lui Claudiu Keșeru, fost fotbalist al Stelei.

STEAUA22.44: Steaua a înscris, din nou, tot prin Nicușor Stanciu: 2-0 pentru echipa lui Gigi Becali

Cristian Balaj a indicat că va întârzia startul cu două minute şi a chemat pompierii să scoată torţele. După trecerea celor două minute, fanii nu au încetat să arunce cu torţe şi fumigene, astfel că Balaj l-a chemat şi pe observatorul jocului. După încă aproximativ trei minute, partida a început.Fumul a rămas în stadion mai mult timp, deoarece organizatorii au decis ca acoperişul să fie tras cu puţin înainte de startul jocului.